Dovolená Řecko - Thassos od cestovní kanceláře Bulgariatour

Vyhledávání

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Registrace klienta

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ZDARMA

• k vybraným leteckým zájezdům do Bulharska a Řecka v případě nákupu přes internet lze navíc získat speciální bonus - komplexní CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ K3S od UNIQA pojišťovny včetně pojištění storna pro všechny účastníky zájezdu se slevou 100 %,  tzn. ZCELA ZDARMA. Seznam hotelů a podmínky zde.

GO Parking

Parkování letiště Praha

Odběr novinek

Zadejte e-mail

Letenky do celého světa

Počasí

Kurzovní lístek

Euro126.40
Americký dolar123.55
Britská libra130.26
Bulharský leva113.50

Nejprodávanější

Bulharsko
Primorskood 10 590>>
Řecko

Thassos

Thassos,"Zelený klenot Egejského moře", se nachází na severu Egejského moře, v těsné blízkosti pobřeží Makedonie, ve stejné zeměpisné šířce jako Mallorca a Neapol. Patří do okresu Kavala, a je to nejbližší ostrov k řecké pevnině (8 km). Jeho velikost je 379 km2 a délka jeho pobřeží je 95 kilometrů. Na Thassos lze přicestovat letadlem na letiště Kavala, nebo cestou přes Kavalu a pak trajektem. Trajekty a komety jezdí velmi často a celoročně z Kavaly a Keramoty.

 

Středomořské klima, léto je od poloviny května do poloviny října. Denní teploty se pohybují od cca 25 do 35 stupňů Celsia. 

Krásu Thassosu najdeme v bohatém porostu piniových lesů, v rozsáhlých olivových hájích a v křišťálových mořských hlubinách. Tradiční vesnický životní styl, archeologická města, moderní obchody a noční život - to všechno lze najít na jednom ostrově. Existuje hlavní cesta podél ostrova (98 km dlouhá), sledující břehovou čáru; a také menší cesty, které vedou k horským vesničkám. 
Thassos je mezi sty vybranými místy Středozemí, o které je velký archeologický zájem. Ostrov je spojený s řeckými mýty. Jeden z nich vypráví, že bůh Zeus vyhostil feničskou princeznu Evropu, princ Thassos ji začal hledat a během svého putování objevil tento ostrov a zůstal zde. Ostrov byl po něm pojmenován - Thassos. 


Krásné klima, bohaté piniové lesy a bílý mramor přilákaly Féničany kolonizovat a založit Thassos v r. 1500 př. n. l. Ještě před příjezdem Féničanů, byli prvními obyvateli ostrova Trákové. Thassos je zemí m

ytologických Sirén. Nejznámější produkty z Thassosu byly mramor, víno a zlato, které se vyvážely. Prosperita ostrova pokračovala i v římských dobách, kdy měl Thassos mnoho privilegií v obchodování a byl skoro nezávislým. Hlavní město ostrova a hlavní přístaviště je Thassos, ještě nazýván Limenas, který byl postaven na místě starého města nad třemi přístavy. Zde se nachází mnoho míst archeologické hodnoty, na které by se mohl návštěvník podívat: starý trh (Agora), archeologické muzeum, staré divadlo, Acropolis, městské zdi a různá svatá místa mezi moderními domy. Nejzajímavější část města je staré přístaviště s rybářskými loděmi a tavernami podél břehu. 

Hory dělí ostrov na dvě části, s nejvyšším vrcholem Ypsarion (1127 m.n.m.). Severní a východní část je hornatá, pokrytá piniovými lesy a mezi skalnatými vrcholky se tvoří písečné pláže. Jižní a západní část je pokrytá olivovými háji a v jejich okolí se zakládaly vesničky. 
Jedny z nejkrásnějších míst ostrova jsou tradiční vesničky Panagia a Potamia, s výhledem na známou Zlatou pláž a Skala Potamias, kde je nejdelší písčitý záliv na ostrově (3,5 km dlouhý). Dále ženskýký klášter Archangela Michaela, který se vypíná vysoko na skále s fantastickým výhledem na moře. V blízkosti kláštera je samotná pláž Archangela. Na severním výběžku ostrova je známá pláž Psili Ammos s jemným pískem. Podél jihozápadního pobřeží se nachází tři známé rekreační vesničky - Potos, Pefkari a Limenaria. Jsou to velmi oblíbena místa a každý rok je navštíví mnoho turistu. Z Potosu vede cesta k tradiční vesničce Theologos, bývalé hlavní město ostrova, a také k Limenarii, druhé největší město Thassosu, kde je mnoho neoklasických domů ze začátku dvacátého století. V blízkosti Limenarie je krásná pláž Ttripiti a Mettalie.

 

Na ostrově se organizují výlety klimatizovanými autobusy, loděmi a také "Řecké večery", kdy se nabízí místní speciality, víno, buzouki - muzika a tance ve vesnických tavernách. Jestliže máte rádi individuální výlety, můžete si pronajmout auto nebo malou motorku a objet ostrov.

 


Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...