BULGARIATOUR - spolehlivý partner pro Vaši dovolenou 2019 v Bulharsku a Řecku!

Vyberte kritéria

Země a destinace

Odjezd a návrat

Odjezd od:
Návrat do:

GO Parking

Parkování letiště Praha

Odběr novinek

Registrace klienta

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

Letenky do celého světa

Počasí

Kurzovní lístek

Euro125.65
Americký dolar122.53
Britská libra129.61
Bulharský leva113.11

Hory BG

 

Bansko je starobylé město s bohatou historií ležící v jihozápadním Bulharsku, v údolí na úpatí severního pohoří Pirinu. V posledních letech se stalo synonymem bulharského lyžování. Můžete zde obdivovat mnoho historických památek např. výstavné domy obchodníků s nádhernými ozdobnými řezbami. Cenné řezby a malby jsou v kostele P. Marie a Svaté Trojice, který má vysokou věž s hodinami, jež pocházejí z dílny místního mistra.

K příjemnému posezení vás lákají tradiční restaurace, mechany – obdoba vinných sklípku (stylová vinárna), bary a mnoho kaváren, ze kterých se můžete těšit pohledem na překrásné panorama hor.

 

Masiv Pirinu je druhým nejvyšším pohořím v Bulharsku. Nejvyšším vrcholem je Vihren s 2914 metry nad mořem. Na Pirinu se lyžuje především v areálu Šiligarnika, vybudovaném pod vrcholem Todorka (2746 m). Do tohoto lyžařského areálu se přímo z Banska vyvezete pohodlně kabinovou lanovkou Gondola (pro 8 osob), dále zde pokračuje řada sedaček i menších vleků až do výšky 2600 metrů nad mořem. Celková délka tratí všech úrovní náročností je přes 75 km.

 

Pirin patří pro svůj alpský charakter k nejrychleji se rozvíjejícím oblastem zimních sportů v Bulharsku. Zimní sezóna zde trvá od poloviny prosince do poloviny dubna, alpský charakter zaručuje velmi dobré lyžařské podmínky. Průměrná sněhová pokrývka je 2,5 m, typické jsou dlouhé zimy. Na všech sjezdovkách jsou k dispozici sněhová děla, takže i na začátku a konci sezóny bývá sněhu dostatek. Na své si přijdou lyžaři všech úrovní. Je zde mnoho červených sjezdovek, modrých a např. černá sjezdovka nazvaná Tomba, kterou otevřel sám Alberto.

 

Lyžařům se nabízí kompletní služby: moderní a rychlé lanovky, půjčovny a úschovny lyží a snowboardů, noční lyžování, paragliding, lyžařské školy pro dospělé i děti (od 4 let), pro náročné lyžaře se naskýtá možnost sjíždět vybrané terény v rámci extrémního lyžování, trasy pro běžkaře, snow park.

 

Pobyt v Bansku ocení především ti, kteří chtějí spojit lyžování na výborných tratích s veselým večerním životem i poznáním zajímavých míst.

Řadit dle:
0 položek, 1 stránka
Vámi zadaným kritériím neodpovídá žádný výsledek. Prosím upravte vyhledávací kritéria.
Vytvářím objednávku...