Řecko vstupní podmínky

Vyhledávání

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Cestovní pojištění s připojištěním COVID-19

Letecké zájezdy 2-6 dní

GO Parking

Parkování letiště Praha

Vstupní podmínky Řecko

 

AKTUÁLNÍ VSTUPNÍ PODMÍNKY DO ŘECKA - S TESTEM NEBO OČKOVÁNÍM

Čeští občané a cizinci s trvalým pobytem v ČR cestující do Řecka musí předložit na řecké hranici buď:

1) potvrzení o negativním výsledku PCR testu na Covid-19 ne starší 72 hodin od odběru vzorku z nosu či hrtanu (nikoli ze slin) vystavené v anglickém jazyce s uvedením jména cestujícího a čísla jeho cestovního dokladu

 

2) oficiální národní certifikát o provedeném očkování v anglickém jazyce, pokud uplynulo minimálně 14 dní od završení vakcinace. Certifikát musí obsahovat jméno a příjmení držitele, typ použité vakcíny a počet dávek. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 5 let.

 

Letecké společnosti mají povinnost zkontrolovat potvrzení o testu či očkování a nepřijmout bez něj cestujícího na palubu. Nevyplnění PLF (viz níže), neobdržení QR kódu či odmítnutí podstoupit namátkový test je rovněž důvodem k odepření vstupu do země nebo vyloučení z letecké přepravy.

 

Elektronický dotazník 24 h před vstupem

Všichni cestující musí nejpozději 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit elektronický dotazník Passenger Locator Form (PLF), na jehož základě obdrží QR kód. QR kód slouží mj. k namátkovému testu na covid-19, který může být cestujícímu proveden při vstupu do Řecka. Potřebné údaje k vyplnění informací o letu a hotelu naleznete v dokumentu „Odbavení k zájezdu“, který odesíláme 7 dní před odletem.

 

Informace jsou platné v tuto chvíli a mohou se v průběhu času měnit. Je tedy vhodné sledovat aktuální informace na stránkách www.mzv.cz nebo našich webových stránkách.

 

 

Vytvářím objednávku...