Dovolená v Řecku

Cestovní pojištění s připojištěním COVID-19

AKTUÁLNÍ INFORMACE

NOVÁ REGISTRAČNÍ POVINNOST DO ŘECKA OD 1.7.2020

Jedná se o nutnost vyplnění oficiálního elektronického formuláře – tzv. Passenger Location Form (PLF), který musí vyplnit každý cestující NEJPOZDĚJI 48 hodin před vstupem na území Řecka.

Formulář je nutné vyplnit v anglickém jazyce a cestující na něm musí uvést všechny plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku.

Po jeho vyhodnocení obdrží cestující elektronicky unikátní čárový kód, kterým se musí prokázat při vstupu do Řecka, a to jak letecky, tak trajektem či po silnici.

Odkaz na formulář a podrobnější informace naleznete zde: travel.gov.gr


LÉTO U MOŘE U NÁS ZAČÍNÁ JIŽ 3. ČERVENCE

 

BULHARSKO - JIH

- 5. 7. na 8, 12 nebo 15 dní letecky z Prahy a Brna

- 10.7. na 8 dní letecky z Ostravy

 

ŘECKO - THASSOS

- 14. 7. na 11 dní letecky z Prahy

 

Omezená pracovní doba kanceláře do 28.6.2020:

Pondělí - Pátek:   9 - 16 hod.

 

Od 16 do 18 hod. jsme Vám k dispozici také na infolince 777 870 255 nebo emailu info@bulgariatour.cz

Vyhledávání

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Letecké zájezdy 2-6 dní

Letenky do celého světa

Počasí

Dovolená v Řecku

 

Řecko, kolébka západní kultury, bylo od nepaměti cílem vzdělaných lidí. V posledních letech se stává vysoce atraktivním cílem dovolené i pro široké vrstvy turistů. Už to nejsou pouze antická místa, kořeny evropského kulturního a duchovního života, které přitahují cizince, ale je to do značné míry i neobvyklý půvab krajiny, jedinečný středomořský ostrovní svět, pohostinnost lidí. To vše zařazuje Řecko mezi země, které zaujímají v celosvětovém cestovním ruchu jedno z předních míst.

Oficiální název: Řecká republika
 

Poloha: Řecko leží v jihovýchodní Evropě, skládá se z pevninské části a z několika velkých a množství malých ostrovů. Zaujímá jižní výběžek Balkánského poloostrova. Na severu hraničí s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Na západě, jihu a východě je obklopeno mořem. Řecké území je poměrně malé a měří 131.944 km. Z celkové plochy souše zaujímají ostrovy 25.166 km.
 

Obyvatelstvo: asi 10,5 miliónu obyvatel. Osídlení je však velmi nerovnoměrné. Etnické složení obyvatelstva je 97% Řekové. Nevelké menšiny tvoří zejména Makedonci, Turci, Bulhaři a Albánci. Za zmínku stojí také kočovní cikáni.
 

Úřední jazyk: novořečtina, je jediným oficiálním jazykem v zemi. Vyvinula se přímo ze starořečtiny a je také psaná stejným písmem. přesto se v gramatice velmi liší.
 

Hlavní město: Athény s cca 3 000 000 obyvateli. K dalším větším městům patří např. Thessloniki (Soluň), Kavala či Trikala.
 

Náboženství: kolem 98% obyvatelstva se hlásí k řecké pravoslavné ortodoxní církvi. Zbytek tvoří muslimové, protestanti, katolíci a židé.
 

Státní zřízení: od roku 1975 je Řecko republikou s demokratickým zřízením

 

PRAKTICKÉ RADY A INFORMACE O ŘECKU
 

Cestovní pasy a víza - vstupní vízum není požadováno od návštěvníků ze zemí Evropské unie a Evropského sdružení volného obchodu. Od 1. 5. 2004 možno vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti se strojově čitelnými údaji. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Cestovní doklad musí být platný nejméně po dobu pobytu v Řecku. 

 

Velvyslanectví ČR v Řecku:

Ul. Georgiou Seféri 6, Palaio Psychiko, Atheny,

Telefon: +30 210 6713755, nouzová linka: +30 694 4733769

E-mail: athens@embassy.mzv.cz

 

Velvyslanectví Řecké republiky v ČR

Na Ořechovce 19, 162 00 Praha 6 - Střešovice

Telefon 222 250 943, 222 250 955
Fax 222 253 686
E-mail gremb.pra@mfa.gr
Vedoucí úřadu J.E. p. Panayotis SARRIS
Funkce Velvyslanec
Provozní hodiny úřadu 08.30 - 16.30

 

Oddělení turistiky v ČR

Helénská 2, 128 00 Praha 2 - Královské Vinohrady

Telefon 222 232 091
Fax 222 232 094
E-mail gnto_cz@yahoo.com
Provozní hodiny úřadu 08.30 - 15.00

 

Celní předpisy - jsou shodné jako u ostatních zemí EU. Vyvézt je možno beze cla jídlo na cestu v hodnotě maximálně 50 USD a upomínkové předměty do hodnoty nejvýš 150 USD. Vývoz starožitností a uměleckých předmětů je zásadně zakázán. 


Čas - GSČ + 2 hodiny, VEČ + 1 hodina. Od dubna do září je v Řecku letní čas,tzn. + 1 hodina. 

Měna - od roku 2002 Řecko používá mezinárodní měnovou jednotku EURO. Ostatní západní měny států, které nejsou členy měnové unie, si můžete vyměnit v bance. Hlavní mezinárodní úvěrové karty jsou běžně přijímány ve velkých hotelech, půjčovnách automobilů, některých restauracích a obchodech v Řecku. 

Elektrické napětí - elektrické napětí v Řecku je 220 V. Ve většině hotelů najdete standardní zásuvky, adaptér není potřeba. 

Pošta a telefon - na pohlednici i obyčejný dopis do evropských zemí a zamoří platí známky v hodnotě 0,80 Euro. Pokud chcete telefonovat domů, kód do ČR je 00420, + Vaše tel. číslo, např.: 00420 222 516 777 -- BULGARIATOUR. Řeckou telefonní síť provozuje telefonní společnost OTE, telefonní karty pořídíte v hodnotě 5 nebo 10 Euro. 

Lékařská pomoc - ordinační hodiny jsou zpravidla od 9.00 - 21.00 hodin. Běžné léky lze koupit v místních lékárnách. V případě onemocnění se obraťte na stálého delegáta cestovní kanceláře nebo na recepci hotelu. Poplatky za lékařskou péči a léky se platí v hotovosti. Na základě lékařské zprávy, účtenek od lékaře a léků, Vám pojišťovna po návratu do ČR danou částku po předložení všech náležitostí uhradí. 

Zábava a noční život - noční život je v Řecku pestrý, především v červenci a srpnu. Dostatek zábavy jak pro mladší, tak i pro starší generaci. Disko, restaurace, taverny. Ve větších městech divadla, kina, výstavy. Téměř na každé diskotéce se platí vstupné formou povinné konzumace. Řecko je země známa svým nočním životem. 

Komáři - vzhledem k vlhčímu podnebí se zde komáři vyskytují mnohdy v hojném množství a jsou stejně dotěrní a nepříjemní jako ti naši. V sebemenším obchůdku naleznete nejrůznější repelenty, zápalné spirály či dokonce elektrické přístroje. Mnohé z těchto prostředků bývají i ve vybavení ubytovacích zařízení. 

Řadit dle:
12
16 položek, 2 stránky

cena od: 11 430.00 Kč

Řecko, Thassos, Skala Sotiros

Vila Theo **

Oblíbená rodinná studia a apartmány leží ve vesničce Skala Sotiros v udržované zahradě přímo u moře. Ze všech pokojů je přímý pohled na moře. Studia j...

cena od: 17 900.00 Kč

Řecko, Thassos, Skala Rachoni

Rachoni Bay ***

Oblíbený hotel leží v klidném prostředí městečka Skala Rachoni přímo u písečné pláže. Vzdálenost od hlavního města Limenasu je 12 km, do městečka Prin...

cena od: 11 430.00 Kč

Studia Janis **

Oblíbená rodinná studia jsou situována cca 100 m od centra Potosu na klidném místě ve dvoře. Vzdálenost od městské pláže je asi 200 m. Autobusová zast...

cena od: 15 790.00 Kč

Hotel Thassos ***

Rodinný hotel s bazénem je umístěn v ideálním prostředí piniového háje přímo u pláže, od které je oddělený pouze úzkou pobřežní uličkou. Letovisko Pef...

cena od: 18 790.00 Kč

Hotel Potos ***

Příjemný rodinný hotel s bazénem se nachází cca 100 m od písčito-oblázkové pláže v oblíbeném letovisku Potos a je rozdělen do tří budov. Do centra Pot...

cena od: 32 990.00 Kč

Řecko, Thassos, Skala Prinos

Alea Hotel & Suites ****

Luxusní hotelový komplex dvoupatrových budov postavený v moderním stylu leží v rozlehlé krásné zahradě přímo u písečné pláže. Nabízí veškerý servis a ...

Řecko, Thassos, Kavala

Letenka Kavala, transfer a služby

Zpáteční nebo jednosměrná letenka na trase Praha - Kavala - Praha s možností trajektu na/z ostrov Thassos a transferu autobusem - hlavní město Limenas...

cena od: 11 890.00 Kč

Řecko, Thassos, Limenaria

Karagiannis ***

Oblíbený rodinný hotel leží na klidném místě městečka Limenária a je určený především klientům, kteří hledají příjemnou a uvolněnou atmosféru. Od velm...

cena od: 14 700.00 Kč

Řecko, Chalkidiki, Maronia

FilosXenia Ismaros ****

Novinka 2020. Hotel FilosXenia Ismaros je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází u nádherné organizované pláže Platanitis v Maronii, oblast Komotini....

cena od: 16 700.00 Kč

Řecko, Chalkidiki, Ouranoupolis

Theoxenia ****

Hotel Theoxenia je od krásné písečné pláže vzdálený pouhých 50 m a od městečka Ouranoupoli cca 2,5 km. Menší malebné městečko nabízí kavárny, obchůdky...

12
16 položek, 2 stránky
Vytvářím objednávku...