Dovolená v Řecku

Vyhledávání

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

Letecké zájezdy 2-6 dní

LAST MINUTE

Prodlužte si léto! Doprodej posledních míst - LAST MINUTE CENY ZÁJEZDŮ - vybrané hotely a termíny se SLEVOU AŽ 50 %. Akční zájezdy naleznete zde.

Cestovní pojištění

Letenky do celého světa

Počasí

Dovolená v Řecku

 

Řecko, kolébka západní kultury, bylo od nepaměti cílem vzdělaných lidí. V posledních letech se stává vysoce atraktivním cílem dovolené i pro široké vrstvy turistů. Už to nejsou pouze antická místa, kořeny evropského kulturního a duchovního života, které přitahují cizince, ale je to do značné míry i neobvyklý půvab krajiny, jedinečný středomořský ostrovní svět, pohostinnost lidí. To vše zařazuje Řecko mezi země, které zaujímají v celosvětovém cestovním ruchu jedno z předních míst.

Oficiální název: Řecká republika
 

Poloha: Řecko leží v jihovýchodní Evropě, skládá se z pevninské části a z několika velkých a množství malých ostrovů. Zaujímá jižní výběžek Balkánského poloostrova. Na severu hraničí s Albánií, Makedonií, Bulharskem a Tureckem. Na západě, jihu a východě je obklopeno mořem. Řecké území je poměrně malé a měří 131.944 km. Z celkové plochy souše zaujímají ostrovy 25.166 km.
 

Obyvatelstvo: asi 10,5 miliónu obyvatel. Osídlení je však velmi nerovnoměrné. Etnické složení obyvatelstva je 97% Řekové. Nevelké menšiny tvoří zejména Makedonci, Turci, Bulhaři a Albánci. Za zmínku stojí také kočovní cikáni.
 

Úřední jazyk: novořečtina, je jediným oficiálním jazykem v zemi. Vyvinula se přímo ze starořečtiny a je také psaná stejným písmem. přesto se v gramatice velmi liší.
 

Hlavní město: Athény s cca 3 000 000 obyvateli. K dalším větším městům patří např. Thessloniki (Soluň), Kavala či Trikala.
 

Náboženství: kolem 98% obyvatelstva se hlásí k řecké pravoslavné ortodoxní církvi. Zbytek tvoří muslimové, protestanti, katolíci a židé.
 

Státní zřízení: od roku 1975 je Řecko republikou s demokratickým zřízením

 

PRAKTICKÉ RADY A INFORMACE O ŘECKU
 

Cestovní pasy a víza - vstupní vízum není požadováno od návštěvníků ze zemí Evropské unie a Evropského sdružení volného obchodu. Od 1. 5. 2004 možno vstupovat a pobývat na území ostatních členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti se strojově čitelnými údaji. Občanský průkaz je chápán jako cestovní doklad pouze pro jeho držitele, nikoli pro dítě v něm zapsané. Je nezbytné, aby dítě, které cestuje společně s rodičem a je zapsáno v jeho občanském průkazu, bylo vybaveno svým vlastním cestovním dokladem. Cestovní doklad musí být platný nejméně po dobu pobytu v Řecku. 

 

Velvyslanectví ČR v Řecku:

Ul. Georgiou Seféri 6, Palaio Psychiko, Atheny,

Telefon: +30 210 6713755, nouzová linka: +30 694 4733769

E-mail: athens@embassy.mzv.cz

 

Velvyslanectví Řecké republiky v ČR

Na Ořechovce 19, 162 00 Praha 6 - Střešovice

Telefon 222 250 943, 222 250 955
Fax 222 253 686
E-mail gremb.pra@mfa.gr
Vedoucí úřadu J.E. p. Panayotis SARRIS
Funkce Velvyslanec
Provozní hodiny úřadu 08.30 - 16.30

 

Oddělení turistiky v ČR

Helénská 2, 128 00 Praha 2 - Královské Vinohrady

Telefon 222 232 091
Fax 222 232 094
E-mail gnto_cz@yahoo.com
Provozní hodiny úřadu 08.30 - 15.00

 

Celní předpisy - jsou shodné jako u ostatních zemí EU. Vyvézt je možno beze cla jídlo na cestu v hodnotě maximálně 50 USD a upomínkové předměty do hodnoty nejvýš 150 USD. Vývoz starožitností a uměleckých předmětů je zásadně zakázán. 


Čas - GSČ + 2 hodiny, VEČ + 1 hodina. Od dubna do září je v Řecku letní čas,tzn. + 1 hodina. 

Měna - od roku 2002 Řecko používá mezinárodní měnovou jednotku EURO. Ostatní západní měny států, které nejsou členy měnové unie, si můžete vyměnit v bance. Hlavní mezinárodní úvěrové karty jsou běžně přijímány ve velkých hotelech, půjčovnách automobilů, některých restauracích a obchodech v Řecku. 

Elektrické napětí - elektrické napětí v Řecku je 220 V. Ve většině hotelů najdete standardní zásuvky, adaptér není potřeba. 

Pošta a telefon - na pohlednici i obyčejný dopis do evropských zemí a zamoří platí známky v hodnotě 0,80 Euro. Pokud chcete telefonovat domů, kód do ČR je 00420, + Vaše tel. číslo, např.: 00420 222 516 777 -- BULGARIATOUR. Řeckou telefonní síť provozuje telefonní společnost OTE, telefonní karty pořídíte v hodnotě 5 nebo 10 Euro. 

Lékařská pomoc - ordinační hodiny jsou zpravidla od 9.00 - 21.00 hodin. Běžné léky lze koupit v místních lékárnách. V případě onemocnění se obraťte na stálého delegáta cestovní kanceláře nebo na recepci hotelu. Poplatky za lékařskou péči a léky se platí v hotovosti. Na základě lékařské zprávy, účtenek od lékaře a léků, Vám pojišťovna po návratu do ČR danou částku po předložení všech náležitostí uhradí. 

Zábava a noční život - noční život je v Řecku pestrý, především v červenci a srpnu. Dostatek zábavy jak pro mladší, tak i pro starší generaci. Disko, restaurace, taverny. Ve větších městech divadla, kina, výstavy. Téměř na každé diskotéce se platí vstupné formou povinné konzumace. Řecko je země známa svým nočním životem. 

Komáři - vzhledem k vlhčímu podnebí se zde komáři vyskytují mnohdy v hojném množství a jsou stejně dotěrní a nepříjemní jako ti naši. V sebemenším obchůdku naleznete nejrůznější repelenty, zápalné spirály či dokonce elektrické přístroje. Mnohé z těchto prostředků bývají i ve vybavení ubytovacích zařízení. 

Řadit dle:
123
23 položek, 3 stránky

cena od: 8 900.00 Kč

Řecko, Thassos, Skala Sotiros

Vila Theo **

Oblíbená rodinná studia a apartmány leží ve vesničce Skala Sotiros v udržované zahradě přímo u moře. Ze všech pokojů je přímý pohled na moře. Studia j...

cena od: 9 900.00 Kč

Řecko, Thassos, Skala Rachoni

Rachoni Bay ***

Oblíbený hotel leží v klidném prostředí městečka Skala Rachoni přímo u písečné pláže. Vzdálenost od hlavního města Limenasu je 12 km, do městečka Prin...

cena od: 7 900.00 Kč

Řecko, Kréta, Rethymno

Sea Front Hotel ***

Hotelový komplex je složený z několika dvou a třípatrových budov, které leží v udržované zahradě přímo u moře v letovisku Adelianos Kampos, oblast Ret...

cena od: 7 900.00 Kč

Řecko, Kréta, Agia Marina

Alexandros **

Oblíbená rodinná studia a apartmány se nacházejí cca 150 m od krásné písečné pláže v letovisku Agia Marina. Od historického a velmi oblíbeného města C...

cena od: 8 900.00 Kč

Řecko, Thassos, Potos

Studia Janis **

Oblíbená rodinná studia jsou situována cca 100 m od centra Potosu na klidném místě ve dvoře. Vzdálenost od městské pláže je asi 200 m. Autobusová zast...

cena od: 10 200.00 Kč

Řecko, Thassos, Pefkari

Hotel Thassos ***

Rodinný hotel s bazénem je umístěn v ideálním prostředí piniového háje přímo u pláže, od které je oddělený pouze úzkou pobřežní uličkou. Letovisko Pef...

cena od: 10 500.00 Kč

Řecko, Thassos, Potos

Hotel Potos ***

Příjemný rodinný hotel s bazénem se nachází cca 100 m od písčito-oblázkové pláže v oblíbeném letovisku Potos a je rozdělen do tří budov. Do centra Pot...

Termín

Doprava

Strava

Sleva

Cena

cena od: 14 900.00 Kč

Řecko, Thassos, Skala Prinos

Alea Hotel & Suites ****

Luxusní hotelový komplex dvoupatrových budov postavený v moderním stylu leží v rozlehlé krásné zahradě přímo u písečné pláže. Nabízí veškerý servis a ...

cena od: 23 400.00 Kč

Řecko, Kréta, Kissamos

Molos Bay ****

Hotel Molos Bay je postaven v krásném zálivu a nachází se přímo u písečné pláže s pozvolným vstupem do moře v západní části městečka Kissamos. Hotel p...

cena od: 16 900.00 Kč

Řecko, Kréta, Kissamos

Sunny Bay ***

Hotelový komplex Sunny Bay, který je složen ze tří budov, je ideálně umístěn na klidnějším místě přímo u moře s písčito-oblázkovou pláží. Do centra le...

123
23 položek, 3 stránky
Vytvářím objednávku...