Nabídka fakultativních výletů v Bulharsku od cestovní kanceláře Bulgariatour

Vyberte kritéria

Odjezd a návrat

Odjezd od:
Návrat do:

AKTUÁLNÍ INFORMACE

VE DNECH 12.9.-19.9. ZAVŘENO

 

Z důvodu dovolené je hlavní kancelář ve dnech 12.9.-19.9.2022 (Po-Po) uzavřena.

Emailová komunikace bude vyřizována.

 

OTEVÍRACÍ DOBA

 

Pondělí-Pátek:  9 - 17 hod.

Sobota: zavřeno

Nedělě: zavřeno

 

Pro zájezdy LAST MINUTE můžete mimo otevírací dobu volat 777 870 255

 

Váše CK Bulgariatour

 

Cestovní pojištění s připojištěním COVID-19

Letecké zájezdy 2-6 dní

Cestování s COVID-19

GO Parking

Parking Prague Airport. GO Parking Ltd.

Registrace klienta

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

Letenky do celého světa

Odběr novinek

Kurzovní lístek

Euro125.44
Americký dolar122.49
Britská libra129.67
Bulharský leva113.01

Fakultativní výlety Burgas

 

Fakultativní výlety, které jsou nabízeny na jižním černomořském pobřeží v oblasti Burgasu.

 

 

Nesebar

celodenní výlet autobusem (mikrobusem) do historického městečka pod záštitou Unesca s průvodcem. Nabízíme prohlídku části městských hradeb z byzantské éry, vstupních hradeb z řeckých dob, středověkých kostelů, nebo jen procházku malebnými uličkami s dřevěnými roubenými domky z přelomu 19. a 20. století.

Orientační cena: 

 

Ropotamo a Sozopol
půldenní výlet začíná projížďkou lodí v přírodní rezervaci Ropotamo, kde bude možno spatřit cizokrajné ptactvo, nejedovaté vodní hady a malé vodní želvy. Po projížďce lodí se pokračuje do historického města Sozopol. Zde si s průvodcem prohlédnete starou část města, bývalé řecké sídliště zvané Apollonia Pontica. Nyní si můžete prohlédnout impozantní domy z přelomu 19. a 20. století, situované na poloostrově, oddělené od nové části nádherným zalesněným parkem s několika historicky vzácnými kostely.
Mimo jiné můžete navštívit archeologické muzeum s nejkrásnější sbírkou řeckých kamenných váz a lodních kotev.

Orientační cena: 

 

Bulharský folklórní večer
večer v duchu bulharské zábavy. Živá hudba, vystoupení profesionálních tanečníku, nebude chybět ani národní tzv. Nestinarský tanec (tanec na rozžhaveném uhlí). Večer bude probíhat v jedné z restaurací v městečku Pismenovo. V ceně je zahrnuta večeře s předkrmem a hlavním jídlem, neomezená konzumace vína.
Orientační cena:


Barbeque
projížďka plachetnicí, slunění a koupání na pláži Perla. V ceně výletu je piknik (ryby, maso, zelenina, víno, rakije, pivo, nealko). Příjemný odpočinkový výlet.
Orientační cena: 

Plavba jachtou
večerní romantická projížďka jachtou s možností zakoupení občerstvení.
Orientační cena: 

 

Fotoplavba
dopolední projížďka jachtou se zastávkami na fotografování zajímavých a romantických míst.
Orientační cena: 

Varna - Delfinárium
Celodenní výlet do Varny - významné kulturní a turistické středisko země. Zájezd zahrnuje návštěvu Delfinária (jediné svého druhu na Balkáně) a akvária, kde je ke spatření mnohu druhu ryb.

Potápění v Primorsku
poskytujeme možnost nahlédnout pod mořskou hladinu do hloubky 8-10 m, s přístrojem, pod vedením zkušeného instruktora. Cena zahrnuje dopravu na místo potápění, vypůjčení veškerého vybavení, výklad a osobní doprovod instruktora, výuku na břehu i v moři.
Orientační cena: 

 

Jeep safari
Půldenní výlet. Jízda offroad horním tokem řeky Ropotamo v rezervaci, půlhodinová projížďka lodí, prohlídka thrácké svatyně Begliktaš, piknik a koupání u malebné pláže "Perla", lokalita "Krokodýl".

 

ISTANBUL

CK Bulgariatour nabízí během pobytu v Bulharsku jednodenní a dvoudenní zájezd do Istanbulu (doprava autokarem, jedna noc v hotelu*** se snídaní a program s průvodcem).

Istanbul - Metropole na hranici dvou kontinentů, Evropy a Asie, která je oprávněně považována za bránu mezi východem a západem. Návštěva devítimiliónového Istanbulu je nezapomenutelným zážitkem pro každého turistu. Žádné město nás neuchvátí svou atmosférou střetu evropské a asijské kultury právě tak, jako „Brána orientu“, kterou je Istanbul nazýván. Návštěvník má možnost pocítit atmosféru velkoměsta, jeho památek, tempo života lidí, jeho dlouhověkou historii a současný puls. Sultánský palác Topkapi, Dolmabah na břehu Bosporské úžiny, Modrá mešita, Sulejmanova mešita, Agia Sophia, Hypodrom, Velký bazar a mnoho dalších. Jsou to místa, která zanechávají trvalé vzpomínky, stejně jako návštěva tureckého trhu s neodmyslitelným sjednáváním cen při nákupu a ochutnávkou čaje nabízeného obchodníky a trhovci. To vše je Istanbul a náš společný výlet.

ISTANBUL
*  do r. 1923 hlavní město státu. Rozkládá se na obou březích průlivu Bospor. Kulturní, společenské a průmyslové středisko Turecka

Agia Sofia (chrám sv. Sofie)
* dnešní podoba chrámu je výsledkem dlouhého historického vývoje. Jako mešita sloužil chrám až do r. 1934, kdy byl přeměněn na muzeum.

Hipodrom byl založen r. 203
* závodiště koní a vozů. Z někdejší sochařské výzdoby se dochovaly dva obelisky.

Modrá mešita
* je hlavní islámskou modlitebnou ve městě, místem, odkud se vydávají poutníci na cestu do Mekky.

Palác Topkapi
* patří k nejzajímavějším stavbám v Istanbulu. V r. 1855 se vladař odstěhoval do nového paláce a Topkapi se stal muzeem. 

Velký bazar 
* patří k největším turistickým zajímavostem v Istanbulu. Bazar soustřeďuje stovky obchodů s nejrůznějším zbožím.

Orientační cena:

- jednodenní výlet

- dvoudenní výlet

(vízum pro občany ČR zrušeno od 1.1.2005)

Vytvářím objednávku...