Informace o letecké přepravě 2020 k zájezdům cestovní kanceláře Bulgariatour

Vyberte kritéria

Odjezd a návrat

Odjezd od:
Návrat do:

Cestovní pojištění s připojištěním COVID-19

AKTUÁLNÍ INFORMACE

NOVÁ REGISTRAČNÍ POVINNOST DO ŘECKA OD 1.7.2020

Nutnost vyplnění oficiálního elektronického formuláře – tzv. Passenger Location Form (PLF), který musí vyplnit každý cestující NEJPOZDĚJI 24 hodin před vstupem na území Řecka.

 

V případě, že následně neobdržíte QR kód, postačí potvrzovací e-mail, který po řádném vyplnění obdrží.

Více informací zde

Letecké zájezdy 2-6 dní

GO Parking

Parkování letiště Praha

Registrace klienta

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

Odběr novinek

Letenky do celého světa

Počasí

Kurzovní lístek

Euro127.11
Americký dolar123.29
Britská libra129.68
Bulharský leva113.86

Informace k letecké dopravě

 
 

Rozhodli jste se pro dovolenou s námi?
Našim cílem je, aby Vaše dovolená byla co možná nejkrásnější a k tomu patří rychlý a pohodlný let. Proto naše cestovní kancelář spolupracuje pouze s renovovanými leteckými společnostmi. Našim charterovým dopravcem pro letní sezónu 2020 je česká společnost Smartwings a Bulgarian Air Charter, která Vám zaručí příjemný komfort na palubách moderních letadel Boeing 737-800, Airbus A320 a MD-82. Všechny lety jsou nekuřácké.

Pozor, všechny lety jsou bez občerstvení na palubě. Je zde poskytován servis BUY ON BOARD - veškeré občerstvení je tedy pouze za poplatek dle aktuální nabídky palubního časopisu Smartwings nebo Bulgarian Air Charter.
Přejeme Vám příjemný let!

Informace k odbavení, ubytovací a ostatní doklady 
Nejpozději 7 dní před Vašim plánovaným odletem obdržíte elektronicky e-mailem nebo poštou v obálce (dle zadání při Vaší objednávce) pokyny k odletu, kde jsou uvedeny všechny důležité informace týkající se Vašeho odletu, např. číslo letu, čas odletu atd., ubytovací poukazy (vouchery), doklady o pojištění, případně letenky a ostatní doklady. Připadně si vše můžete vyzvednout osobně v kanceláři CK Bulgariatour nebo u Vašeho prodejce. Odbavení v Brně, Ostravě a Pardubicích začíná 2 hod. před plánovaným odletem, na Letišti Václava Havla v Praze již 2,5 hod. před plánovaným odletem.
Upozorňujeme Vás, že 40 min před naplánovaným odletem je odbavovací přepážka zavazadel již uzavřena a není možno opozdilce odbavit. Dostavte se proto k odbavení ve vlastním zájmu včas. 

 

 

BULGARIAN AIR CHARTER

 

Povolená hmotnost zavazadel
20 kg pro jedno odbavené (zapsané) zavazadlo na osobu starší 2 let
6 kg pro nezapsané příruční zavazadlo na palubu
 

Každý cestující s nárokem na sedadlo má nárok na bezplatnou přepravu pouze jednoho kusu zapsaného zavazadla o max. hmotnosti 20 kg. Dítě ve věku do 2 let (bez nároku na vlastní sedadlo) má nárok na bezplatnou přepravu jednoho zavazadla do celkové hmotnosti 20 kg.

Bezplatně jsou přepravovány kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti a invalidní vozíky. V souladu s Přepravními podmínkami letecké společnosti musí být kočárky a sportovní vybavení přepravovány v ochranném obalu. Za poškození nezabalených kočárků a sportovního vybavení nenese letecká společnost odpovědnost.

Na palubu letadla je možné si vzít jedno příruční zavazadlo o hmotnosti do 6 kg a rozměru maximálně 55x40x20 cm.

 

Nadváha zavazadel

Nadváhu zavazadla nelze objednat.

 

Sportovní vybavení

Přeprava 1 kusu sportovního vybavení do váhy 20 kg je zdarma. Přeprava je na zpětné potvrzení. 
Golfbag, potápěčské vybavení , surfboard, kolo ...

 

Přeprava zvířat

Přeprava zvířete (pouze pes nebo kočka) je možná pouze na palubě letadla a to do 8 kg včetně přepravky, max. rozměry 50x40x23 cm. Cena je na vyžádání. Přeprava je na zpětné potvrzení.

 

SMARTWINGS

 

Povolená hmotnost zavazadel 
- 23 kg pro jedno odbavené (zapsané) zavazadlo na osobu starší 2 let v Economy Class (X).

- 8 kg pro nezapsané příruční zavazadlo na palubu

- 3 kg malá osobní taška

 

Odbaveným zavazadlem se rozumí zapsané zavazadlo přepravované v nákladovém prostoru letadla. Překročení bezplatných limitů odbavených zavazadel je zpoplatněno dle ceníku dopravce. Z technických důvodů nesmí žádné zapsané zavazadlo překročit hmotnost 32 kg a maximální rozměr 250 cm, tj. součet jeho délky, šířky a výšky včetně držadel, postranních kapes a koleček.

Příručním zavazadlem se rozumí nezapsané zavazadlo o rozměrech max. 55x45x25 cm, avšak součet všech tří rozměrů může být maximálně 115 cm včetně držadla a koleček a hmotnosti do 8 kg. Stále také platí, že místo kabinového zavazadla si cestující budou moci vzít na palubu hudební nástroj, jehož hmotnost nepřesahuje 8 kg, délka 90 cm, šířka 35 cm a hloubka 20 cm (uvedené údaje jsou včetně obalu).

Osobní taškou se rozumí např. dámská kabelka nebo laptop), o rozměrech max. 40x30x15 cm a hmotnosti do 3 kg.

 

Sdružování zavazadel (součet hmotností za více osob do jednoho zavazadla) není povoleno.

 

Žádné jiné předměty nebudou akceptovány. Výjimku tvoří pouze pomůcky pro cestující s omezenou pohyblivostí, tj. berle nebo jiné ortopedické podpěrné přístroje, případně složitelný invalidní vozík, který bude přeložen do nákladového prostoru.

 

Příplatky za nadváhu zavazadel, nadrozměrná zavazadla, přepravu zvířat apod. naleznete zde

 

Místa v letadle, která Vám poskytuje naše cestovní kancelář v ceně zájezdu jsou v ekonomické třídě. Bezplatně lze přepravit kočárky, dětské postýlky, sedačky pro děti, invalidní vozíky na suché nebo gelové baterie. Inzulínová péra již není potřeba nahlašovat, stačí když se cestující prokáže při bezpečnostní kontrole průkazkou diabetika.

Všechny lety jsou bez občerstvení na palubě. Je zde poskytován servis BUY ON BOARD – občerstvení je možné na těchto letech zakoupit dle aktuální nabídky uvedené v palubním magazínu. Příklad nabídky občerstvení na palubě včetně ceníku naleznete v nabídce palubního časopisu zde.

 

Povinnosti cestujících 

• zaveden postih 2000 EUR, resp. vyloučení z přepravy za jakékoli fyzické či verbální inzultace zaměstnanců a zástupců TVS nebo úspěšný či neúspěšný pokus o poškozování majetku TVS, letiště nebo třetích stran

 

Elektronika

• zakázány howerboardy, segwaye, Samsungy Galaxy Note 7 a jakékoli přehřívající se nebo poškozené baterie
• elektronické cigarety musí mít cestující vždy přímo u sebe a pokud je to možné, tak s odstraněnou baterií

 

V případě zpoždění letadla poskytuje dopravce tyto služby:
•  strava a občerstvení v rozsahu přiměřeném čekací době
•  ubytování v hotelu, pokud se stane nezbytným pobyt na jednu noc nebo více nocí
•  přeprava mezi letištěm a místem ubytování, dle výběru dopravce

 

Reklamace zavazadel

 nový postup pd 3. 5. 2017 při řešení reklamací zavazadel pomocí letáků umístěných na webových stránkách. Odkaz:
http://www.travelservice.aero/attachments/36/baggage-claim-CS.pdf

 Reklamace zavazadel od 2017 - NOVÉ (374 kB) 

 

Pro uplatnění reklamace je nutné předložit následující doklady: reklamační protokol (PIR), letenku, identifikační útržek zavazadlového lístku, účty od ztracených nebo poškozených věcí, doklad o opravě nebo neopravitelnosti zavazadla. Cestující je povinen poškození, zničení nebo ztrátu zavazadla dopravci ohlásit okamžitě po jeho vyzvednutí/příletu. Musí být vyplněn příslušný reklamační protokol (PIR). Pro potřeby likvidace vyplnit online formulář na adrese https://claim.travelservice.aero/. Pokud cestující tento požadavek nesplní, dopravce je zproštěn odpovědnosti za veškeré škody, poškození nebo ztrátu zavazadla.

 

Rezervace míst v letadle - aktualizace
Premium Seats 550 Kč/jeden směr: místa jsou umístěny v 1.-3. řadě. 4.řada A,B,C a exitové řadě. Sedačky u nouzových východů musí být obsazeny pouze osobami fyzicky přiměřeně zdatnými. Nesmí být obsazovány dětmi do 12 let, osobami starými či fyzicky slabými, osobami tělesně či mentálně postiženými. V případě, že cestující nebude splňovat podmínky může být personálem usazen na jiná místo. V tomto případě nárok na reklamaci nevzniká. Na některých letech nelze místa rezervovat.
Standard Seats 350 Kč/jeden směr: všechna ostatní místa v letadle. 

Travel Plus Comfort
Pro náročnější klienty, kteří vyžadují vyšší komfort, nabízíme nadstandardní službu Travel Plus Comfort za cenu 3 500 Kč/oba směry. Služba zahrnuje: 

• zajištění salónku na letišti v Praze, v Brně nebo v Ostravě, 
• bohatší catering na velkém platě (předkrm, teplé jídlo, dezert, kanapky, káva nebo čaj) s výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů  na cestě tam i zpět, 
• zvýšená volná váha zapsaných zavazadel na 32 kg

• podhlavníky TPC, deka a polštář

• zvýšená péče posádky

 

Služba je podmíněna rezervací sedačky v přední části letadla, která je zpoplatněna (Premium Seats nebo Standard Seat).

 

Důležité dokumenty
 Přepravni podmínky Smartwings platné od 3. 5. 2017
 Bezpečnostní pravidla na letištích EU

 Přepravni podmínky Smartwings platné od 3. 5. 2017
 Bezpečnostní pravidla na letištích EU

 Informace o kontrole tekutin na Letišti Václava Havla od 1. 1. 2014

 Práva cestujících v letecké dopravě (112 kB)

 Nedoprovázené děti

 Reklamace zavazadel

 Reklamace zavazadel od 2017 - NOVÉ (374 kB) 

 Travel Cleareance Formulář (zdravotní potvrzení)

 

Přednostní odbavení pro rodiny s dětmi
Na letišti v Praze, Brně i Ostravě je vždy jedna ze standardních odbavovacích přepážek označena "priority" pro rodiny s dětmi do 2 let a handicapované osoby. Rodiny s dětmi do 2 let a handicapované osoby se mohou u takto označené přepážky, nechat odbavit přednostně. 


Práva cestujících v letecké dopravě - formulář stížnosti

K podání stížnosti týkající se odepření nástupu na palubu, zrušení letu či významného zpoždění letu je nutné použít přiložený formulář. (Formulář nelze použít k reklamaci ztráty, zpoždění či poškození zavazadla.)

Vážení cestující,
dovolujeme si Vás upozornit, že k podání stížnosti týkající se odepření nástupu na palubu, zrušení letu, významného zpoždění letu (podle nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 261/2004) je třeba použít přiložený formulář. (Formulář nelze použít k reklamaci ztráty, zpoždění či poškození zavazadla.) 
Řádně vyplněný formulář stížnosti je třeba zaslat Vašemu leteckému dopravci. V případě, že Vám ze strany letecké společnosti nebyla do 6 týdnů ode dne přijetí stížnosti poskytnuta odpověď nebo pokud nejste s odpovědí spokojeni, zašlete, prosím, vyplněný formulář na e-mailovou adresu Úřadu pro civilní letectví caa@caa.cz nebo podatelna@caa.cz. Formulář stížnosti je v příloze k dispozici ke stažení v české verzi (doc) a v anglické verzi (doc).

Přílohy:

 Práva cestujících v letecké dopravě - formulář stížnosti (289,6 kB)

 Complaint form - passangers rights (122,2 kB)

 

Seznam dopravců, kteří podléhají zákazu letecké dopravy v rámci EU

Detailní informace o seznamu leteckých dopravců, kteří mají zákaz provozování letecké dopravy v rámci EU naleznate na stránkách Úřadu pro civilní letectví Seznam Společenství "Black list".


Předpokládaný letový řád 2020
Proklikněte pro plánované časy odletů zde. Časy odletů v detailních výpisech jsou pouze orientační. Přesný čas obdržíte v pokynech k odletu.

Destinace Odlet Trasa letu Délka pobytu Odletové dny Typ letadla Seriál číslo
Bulharsko z Prahy Praha-Burgas-Praha 8/15 dní neděle MD-82 20LBUPRG08
Bulharsko z Prahy Praha-Burgas-Praha 11/12 dní čtvrtek - neděle A320 / MD-82 20LBUPRG11
Bulharsko z Brna Brno-Burgas-Brno 8/15 dní čvrtek Airbus A320 20LBUOSB08
Bulharsko z Ostravy Ostrava-Burgas-Ostrava 8/15 dní čtvrtek MD-82 20LBUOSB08
Bulharsko z Ostravy Ostrava-Burgas-Ostrava 11/12 dní xxx Boeing 737-800 ZRUŠENO
Bulharsko z Brna Brno-Burgas-Brno 11/12 dní čtvrtek - neděle A320 / Boeing 737-800 20LBUBRQ11
Bulharsko z Prahy Praha-Varna-Praha 8 dní neděle Boeing 737-800 20LVAPRG08
Řecko - Thassos z Prahy Praha-Kavala-Praha 11/12 dní úterý - pátek Boeing 737-800 20LTHPRG11
 

 

Vytvářím objednávku...