Novinky od cestovní kanceláře Bulgariatour

21.05.2019

POVINNÉ TESTY DO ŘECKA OD 28.9.2020

 

AKTUALIZACE 28. 9. 2020

 

POVINNÉ PCR TESTY DO ŘECKA OPĚT ZAVEDENY

 

Řecká vláda oznámila povinnost negativního RT-PCR testu na SARS CoV-2 pro cestující přilétající z České republiky s platností od 28. 9. 2020. Klienti jsou povinni se prokázat certifikátem s negativním výsledkem testu, který byl vydaný nejdříve 72 hodin před jejich plánovaným příletem do Řecka.

Povinnost negativních testů se nevztahuje na děti mladší 10 let.

 


AKTULIZACE ZE STRÁNEK MZV ČR 14. 8. 2020

 

V návaznosti na jednání předsedů vlád obou zemí K. Mitsotakise a A. Babiše zrušilo Řecko rozhodnutí ministrů zdravotnictví a infrastruktury a dopravy ze dne 11. 8. 2020 při vstupu do země prostřednictvím leteckého spojení s Českou republikou povinnost předložit negativní diagnózu na základě dokladu o negativním molekulárním PCR testu na Covid-19, který byl proveden v průběhu posledních 72 hodin před příletem do Řecka.  

 

MZV ČR upzorňuje, že pro všechny cestující do Řecka včetně českých občanů platí povinnost předložit při vstupu na řecké území QR kód obdržený po vyplnění PLF formuláře. Platný formulář PLF s QR kódem jsou povinné pro vstup do Řecka vždy bez ohledu na způsob dopravy a místo vstupu do země.

 


AKTUALIZACE 13. 8. 2020

 

V návaznosti na aktuální zprávy ČTK a MZČR by měla být povinnost předložení negativního PCR testu na COVID-19 pro občany ČR při vstupu do Řecka v průběhu dnešního dne zrušena.

 

Klienti odlétající po 17.8. do Řecka se tedy nebudou muset prokazovat negativním PCR testem.

 

Nadále však zůstává v platnosti povinná on-line registrace PLF a  předložení QR kódu pro všechny cestující, včetně dětí.

 

Čekáme na oficiální potvrzení!

 


 

AKTUALIZACE 12. 8. 2020

 

Od 17. 8. 2020 se musí každý obyvatel České republiky, který vstoupí na území Řecka, prokázat negativním PCR testem na COVID-19 (ne starším než 72 hodin) vystaveným v certifikované laboratoři.

Seznam laboratoří: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-laboratori-covid-19/

 

Tato povinnost se nevztahuje na spolucestující děti ve věku do 10 let (nesmí dovršit 10 let tzn. 0-9,99 let).

 

Zároveň musí předložit potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce, kde je uvedeno jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného.

 

Toto nařízení je aktuálně platné do 31.8.2020.

 

Více informací naleznete na stránkách MZV zde

 

Zároveň stále platí rozhodnutí řecké vlády o povinnosti vyplnit před odletem do Řecka elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form).

 

Aktuálně stále probíhá intenzivní jednání s řeckou vládou a místními epidemiology. Situace se může v nejbližších dnech změnit. Snahou jednání je, aby povinnost testů na Covid - 19 pro občany ČR byla v co nejkratší době zrušena.

 


 

V návaznosti na informace z médií ohledně vyžadovaných negativních testů na Covid-19 pro občany ČR při vstupu do Řecka s platností od 17.8. vás chceme informovat, že CK Bulgariatour zatím neobdržela oficiální stanovisko,

 

V současné chvíli čekáme na oficiální potvrzení řeckých úřadů s přesným zněním případného nového nařízení. Bližší informace zveřejníme co nejdříve.

 

Povinnost předložit negativní PCR test na Covid-19 by měla platit od 17. 8. rovněž při příletu z České republiky. Prvotní informace naleznete na stránkách MZV zde

 

Vytvářím objednávku...