BULGARIATOUR - spolehlivý partner pro Vaši dovolenou 2021 v Bulharsku a Řecku!

Vyberte kritéria

Odjezd a návrat

Odjezd od:
Návrat do:

AKTUÁLNÍ INFORMACE

BULHARSKO

- letecky z PRAHY, BRNA, OSTRAVY a PARDUBIC

 

ŘECKO - THASSOS

- letecky z PRAHY


Na základě Usnesení vlády ČR je od 27.12.2020 je naše kancelář dočasně uzavřena.

 

Od pondělí do pátku (mimo 31.12.) jsme vám k dispozici 9-16 hod. na infolince 777 870 255 nebo emailu info@bulgariatour.cz.

 

Děkujeme Vám za Vaši přízeň a podporu.


 KATALOG LÉTO 2021 KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF (26,8 MB)

Cestovní pojištění s připojištěním COVID-19

Letecké zájezdy 2-6 dní

GO Parking

Parkování letiště Praha

Registrace klienta

Nejste přihlášen

V kufru máte 0 zájezdů

Letenky do celého světa

Odběr novinek

Kurzovní lístek

Euro125.49
Americký dolar121.02
Britská libra129.61
Bulharský leva113.03

Cestování do Řecka v době koronaviru FAQ

 

AKTUALIZACE 1. 5. 2021

 

AKTUÁLNÍ VSTUPNÍ PODMÍNKY DO ŘECKA - S TESTEM NEBO OČKOVÁNÍM

 

Všichni cestující mířící do Řecka musí nejpozději v den před příletem vyplnit registrační formulář dostupný na travel.gov.gr, viz Elektronický dotazník níže. Rodina cestující společně může předložit pouze jeden formulář.

 

V den plánovaného příletu cestující obdrží e-mail s QR kódem, který společně s požadovanými cestovními doklady předloží při odbavení. QR kód může být předložen ve vytištěné i elektronické verzi.

 

Při odbavení má cestující povinnost předložit potvrzení negativního výsledku PCR testu nebo potvrzení o očkování.

 

1) Potvrzení negativního výsledku PCR testu musí být vystaveno testovací laboratoří v anglickém jazyce s uvedením jména cestujícího a čísla jeho cestovního dokladu a při vstupu do země nesmí být starší 72 hodin od doby odběru vzorku.

 

2) Písemné potvrzení o kompletním očkování musí být vystaveno certifikovaným orgánem v anglickém jazyce, přičemž od očkování uplynulo nejméně 14 dní. Certifikát musí obsahovat jméno a příjmení držitele, typ použité vakcíny a počet dávek. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 5 let.

 

3) Potvrzení nemusí předkládat děti mladší pěti let.

 

Další informace najdete na travel.gov.gr.

 

Letecké společnosti mají povinnost zkontrolovat potvrzení o testu či očkování a nepřijmout bez něj cestujícího na palubu. Nevyplnění PLF (viz níže), neobdržení QR kódu či odmítnutí podstoupit namátkový test je rovněž důvodem k odepření vstupu do země nebo vyloučení z letecké přepravy.

 

Elektronický dotazník 24 h před vstupem

Všichni cestující musí nejpozději 24 hodin před vstupem do Řecka vyplnit elektronický dotazník Passenger Locator Form (PLF), na jehož základě obdrží QR kód. QR kód slouží mj. k namátkovému testu na covid-19, který může být cestujícímu proveden při vstupu do Řecka. Potřebné údaje k vyplnění informací o letu a hotelu naleznete v dokumentu „Odbavení k zájezdu“, který odesíláme 7 dní před odletem.

 

Informace jsou platné v tuto chvíli a mohou se v průběhu času měnit. Je tedy vhodné sledovat aktuální informace na stránkách www.mzv.cz nebo našich webových stránkách.

 

 

NÁVRAT DO ČESKÉ REPUBLIKY

 

Dle Ministerstva zdravotnictví ČR je aktuálně ŘECKO ČERVENÉ - země s vysokým rizikem.

 

Před vstupem na území ČR je třeba vyplnit příjezdový formulář.

V případě přepravy veřejnou dopravou (autobusem) podstoupit antigenní nebo PCR test před odjezdem (neplatí pro vlastní dopravu).

Následně předložit druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR, a to nejpozději 5 dnů po příjezdu. Návratové testy neplatí pro děti do 5 let, osoby které předloží potvrzení o prodělání nemoci covid-19 nebo jsou plně naočkovaní.

 


AKTULIZACE ZE STRÁNEK MZV ČR 14. 8. 2020

 

V návaznosti na jednání předsedů vlád obou zemí K. Mitsotakise a A. Babiše zrušilo Řecko rozhodnutí ministrů zdravotnictví a infrastruktury a dopravy ze dne 11. 8. 2020 při vstupu do země prostřednictvím leteckého spojení s Českou republikou povinnost předložit negativní diagnózu na základě dokladu o negativním molekulárním PCR testu na Covid-19, který byl proveden v průběhu posledních 72 hodin před příletem do Řecka.  

 

MZV ČR upzorňuje, že pro všechny cestující do Řecka včetně českých občanů platí povinnost předložit při vstupu na řecké území QR kód obdržený po vyplnění PLF formuláře. Platný formulář PLF s QR kódem jsou povinné pro vstup do Řecka vždy bez ohledu na způsob dopravy a místo vstupu do země.


 

AKTUALIZACE 13. 8. 2020

 

V návaznosti na aktuální zprávy ČTK a MZČR by měla být povinnost předložení negativního PCR testu na COVID-19 pro občany ČR při vstupu do Řecka v průběhu dnešního dne zrušena.

 

Klienti odlétající po 17.8. do Řecka se tedy nebudou muset prokazovat negativním PCR testem.

 

Nadále však zůstává v platnosti povinná on-line registrace PLF a  předložení QR kódu pro všechny cestující, včetně dětí.

 

Čekáme na oficiální potvrzení!

 


AKTUALIZACE 12. 8. 2020

 

Od 17. 8. 2020 se musí každý obyvatel České republiky, který vstoupí na území Řecka, prokázat negativním PCR testem na COVID-19 (ne starším než 72 hodin) vystaveným v certifikované laboratoři.

Seznam laboratoří: https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-laboratori-covid-19/

 

Tato povinnost se nevztahuje na spolucestující děti ve věku do 10 let (nesmí dovršit 10 let tzn. 0-9,99 let).

 

Zároveň musí předložit potvrzení negativní diagnózy v anglickém jazyce, kde je uvedeno jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu testovaného.

 

Toto nařízení je aktuálně platné do 31. 8. 2020.

 

Více informací naleznete na stránkách MZV zde

 

Aktuálně stále probíhá intenzivní jednání s řeckou vládou a místními epidemiology. Situace se může v nejbližších dnech změnit. Snahou jednání je, aby povinnost testů na Covid - 19 pro občany ČR byla v co nejkratší době zrušena.

 

Aktuálně je povinné používat v Řecku roušku ve všech uzavřených prostorách (dopravní prostředky, obchody, provozovny veřejných i soukromých služeb, muzea, kulturní a církevní zařízení, zdravotnická a sociální zařízení atd. s výjimkou veřejného stravování). Výjimky platí pouze pro děti do 3 let a osoby s lékařsky potvrzenými dýchacími problémy. Porušení je pokutováno (150 EUR).

 

Zároveň stále platí rozhodnutí řecké vlády o povinnosti vyplnit před odletem do Řecka elektronický formulář (tzv. Passenger Locator Form), viz níže.

 

Při odbavení v České republice a po příletu do Řecka se každý cestující prokáže unikátním QR kódem nebo potvrzovacím e-mailem (v mobilu či vytištěným), který po vyplnění dotazníku obdrží e-mailem. Bez QR kódu nebo potvrzovacího e-mailu budete odmítnuti z přepravy.

 

Přehledný návod, podle kterého zvládnete formulář bez problémů vyplnit, najdete zde.

 


AKTUALIZACE 10. 7. 2020

 

Důležité oznámení pro cestující do Řecka

 

Rádi bychom vás informovali, že od 9.7.2020 mohou cestující vyplnit  formulář PLF až do 24 hodin před plánovanou cestou (maximálně do 22:59 hod.) a také, že návštěvníkům cestujícím letecky, v případě, že následně neobdrží QR kód, postačí potvrzovací e-mail, který po řádném vyplnění obdrží. 

 

Tento formulář se vyplňuje prostřednictvím platformy https://travel.gov.gr, na kterou se dostanete i prostřednictvím webových stránek Ministerstva zahraničních věcí www.mfa.gr (Protocol for Arrival in Greece).

Zdůrazňujeme, že vyplnění PLF je povinné pro všechny, kteří vstupují do Řecka pozemními, vzdušnými a námořními vstupními body.

 

Konkrétně se povinnost vyplnění PLF vztahuje na:

a) občany a rodinné příslušníky  občanů členských států EU a schengenského prostoru, b) dlouhodobě pobývající rezidenty členských států EU a zemí schengenské dohody a státními příslušníky třetích zemí, kteří jsou držiteli povolení k pobytu v členských státech EU nebo Schengenské dohody, c) trvalé obyvatele Alžírska, Austrálie, Gruzie, Kanady, Japonska, Černé Hory, Maroka, Nového Zélandu, Rwandy, Jižní Koreje, Thajska, Tuniska a Uruguaye a d) specifické kategorie občanů.

 

S dotazy týkajících se formuláře PLF, QR kódu a portálu https://travel.gov.gr se můžete obrátit na linku technické podpory, Help Desk, +30 215 5605151.

 
S pozdravem

Jakub Šramek

Ambassador's Office
Embassy of the Hellenic Republic to the Czech Republic
Na Ořechovce 559/19
162 00 Praha 6-Střešovice, Czech Republic
(Office): + 420 222 250 958


 

Platná mimořádná opatření:


Od 25. 5. je obnoven volný pohyb osob po celém území Řecka včetně ostrovů.  

 

NOVÁ REGISTRAČNÍ POVINNOST DO ŘECKA OD 1.7.2020

Nutnost vyplnění oficiálního elektronického formuláře – tzv. Passenger Location Form (PLF), který musí vyplnit každý cestující NEJPOZDĚJI 48 hodin před vstupem na území Řecka.

 

Formulář je nutné vyplnit v anglickém jazyce a cestující na něm musí uvést všechny plánované pobyty, přesuny a kontakty v Řecku.

 

Po jeho vyhodnocení obdrží cestující elektronicky unikátní čárový kód, kterým se musí prokázat při vstupu do Řecka, a to jak letecky, tak trajektem či po silnici.

 

Pokud si cestující zakoupí letenku/zájezd méně než 48 h před odletem, je nutné provést registraci, co nejdříve po zakoupení – s platností od 9.7.2020 je vyplnění elektronického formuláře povinné a je nutné provést registraci nejpozději do 24 h před odletem. Zaregistrovaní cestující obdrží QR kód, kterým se musí v elektronické nebo tištěné podobě prokázat po příletu do Řecka, v opačném případě hrozí cestujícímu pokuta ve výši 500€.

 

Odkaz na formulář a podrobnější informace naleznete zde: travel.gov.gr

 

OBECNÁ HYGIENICKÁ OPATŘENÍ:

Doporučuje se dodržovat vzájemný odstup 1,5- 2 m, pravidelnou hygienu rukou a setrvat doma při sebemenším příznaku onemocnění.

Použití roušky je povinné pro veřejnost ve zdravotnických a diagnostických zařízeních, veškerých hromadných dopravních prostředcích a v prostorách letiště, v taxi a výtahu, jakož i v obchodních domech a centrech. Porušení je pokutováno (150 €). Rouška je doporučena v obchodech a uzavřených prostorách. Není potřeba na pláži, v přírodě a otevřených prostorách.

Použití prostředků hromadné dopravy je možné jen s rouškou.

Platí zákaz shromažďování více než 10 osob, porušení je penalizováno (1.000 €/osoba). 

 

OBCHODY, SLUŽBY, KULTURNÍ ZAŘÍZENÍ A PAMÁTKY

Je obnoven provoz všech maloobchodních prodejen včetně obchodních domů a center, jakož i většiny služeb včetně kaváren, restaurací a barů se zahrádkou.  

V provozu jsou organizované pláže, otevřené turistické památky, zoologické a botanické zahrady, letní kina.

Od 1. 6. mohou zahájit provoz hotely s celoročním provozem a kempy, od 15. 6. sezónní turistická ubytovací zařízení.

Ve všech případech platí preventivní protiepidemická opatření upravující povolený počet zákazníků/návštěvníků v závislosti na rozloze zařízení a vzájemné odstupy.

Přehled hlavních zásad uvádíme zde: Hygienické protokoly pro turistická zařízení a dopravu (PDF, 647 KB)

Banky jsou v provozu, osobní transakce u přepážek jsou omezeny na minimum.​

Uzavřena zůstávají: muzea (pravděpodobně do 15. 6.), divadla, některá kulturní a zábavní zařízení, posilovny.

 

VEŘEJNÉ INSTITUCE

Kontakt s veřejnými institucemi probíhá především elektronicky, osobní styk je omezen na nezbytné minimum a schůzky je nutné si předem dohodnout.  

Postupně je obnovován provoz justičních zařízení, i když v některých případech probíhají soudní řízení bez účasti stran a veřejnosti.   

 


Výskyt nemoci COVID-19 v Řecku


Důležité kontakty a odkazy:
 

 • Řecká organizace veřejného zdraví (National Public Health Organization of Greece EODY)
 • Ministerstvo zahraničích věcí Řecka
 • Koronavirová linka 1135 (v řečtině)
 • Tísňová linka 112 
 • Konzulární oddělení velvyslanectví ČR:
 • - v pracovní době (po-pá 07:30-16:00) +30 210 67 299 14 a/nebo -12,
 • - po pracovní době v neodkladných případech a ohrožení života občana ČR: +30 6944 733769

 

 

Časté dotazy FAQ

 

- Od kdy je možné cestovat do Řecka?

Od 15. 6. 2020 můžete cestovat do Řecka bez karantény či povinných testů na koronavirus (pouze namátkově) přes mezinárodní letiště v Athénách a Soluni. Od 1. 7. se turistům otevřou další mezinárodní letiště včetně řeckých ostrovů. Návrat do ČR je od 15. 6. taktéž bez povinné karantény či testování na koronavirus.

 

- Jak jsou řecké destinace připraveny pro případ onemocnění turistů?

Všechny turisticky významné ostrovy jsou na případný výskyt nákazy dobře připraveny. Lékařská zařízení mají k dispozici dostatek covid testerů, zvýšený počet covid lůžek, proškolený nemocniční personál atd. Léčba je hrazena z řeckého státního zdravotnického systému. V každé destinaci jsou k dispozici také vybavená ubytovací zařízení pro případnou potřebu karantény (zajištěná státem).

 

- Fungují nějaká omezení na letištích a v letadlech?

Na letištích a v letadlech jsou dodržována bezpečnostní pravidla, jde zejména o:

 • dezinfekci všech sedaček, servírovacích stolků, úložných prostor, kapes i toalet před a po každém letu,
 • dodržování odstupů při nástupu a výstupu (případně během letu, pokud to kapacita dovolí),
 • povinnost cestujících mít roušku (kromě dětí do 2 let a dalších výjimek),
 • omezení nabídky palubního občerstvení a jeho bezpečné balení,
 • omezení prodeje na palubě a bezkontaktní placení – během letu je možné platit pouze kartou.

 

- Je omezena kapacita letadel?

Ne. Letadla mohou být obsazena na 100 %.

 

- Jak je to s transfery v destinaci?

V destinacích fungují autobusy a minibusy (kapacita 50-75 % pasažérů) a taxi (pouze pro 1 osobu nebo rodinu/skupinu). Během cesty je nutné použít roušku a při nástupu a výstupu dodržet pravidlo společenského odstupu. K dispozici jsou dezinfekční prostředky. Řidiči jsou povinni nosit roušky a rukavice. Vozy jsou před každou cestou důkladně vyčištěny a dezinfikovány.

 

- Funguje v hromadné dopravě klimatizace?

Ano. Používání klimatizace je ve veřejné dopravě povoleno.

 

- Jaká bezpečnostní opatření platí v řeckých hotelech?

V ubytovacích zařízeních platí zvýšené požadavky na čistotu pokojů a společných prostor. Pro zajištění důkladného úklidu a dostatečného provětrání pokojů je upraven čas ubytování klientů a opuštění pokojů (check in po 15. hodině, check out do 11. hodiny). Klientům jsou k dispozici desinfekční prostředky. Všichni zaměstnanci hotelu jsou odborně proškoleni a povinni používat prostředky osobní ochrany (roušky, rukavice apod.). Na dodržování pravidel dohlíží zodpovědná osoba. Informace o přijatých opatřeních v daném ubytovacím zařízení jsou klientům k dispozici v tištěné nebo elektronické podobě.

 

- Je nutné nosit ve společných prostorách hotelu roušky?

Ne. V hotelech není používání roušek ani jiných prostředků osobní ochrany (např. rukavice) pro klienty povinné.

 

- Jak je to s klimatizací?

Používání klimatizace je povoleno jak na pokojích, tak i ve společných prostorách.

 

- Funguje bufetové stravování a program all inclusive?

 

Ano. Stravování formou bufetových stolů/švédských stolů a all inclusive je povoleno. Pouze platí zvýšená hygienická opatření:

 • před nádobami s jídlem je instalována plexisklová zástěna,
 • pokrmy i nápoje servíruje personál (nikoliv klient sám),
 • je povinné dodržovat pravidla odstupu (ve frontách, mezi stoly 1,7 m apod.)

 

- Jak to funguje na plážích?

Pláže jsou otevřené, pouze na nich platí některá opatření jako např. dodržování minimálního odstupu (3 m) mezi lehátky a slunečníky.

 

- Budou fungovat bazény?
Koupání ve venkovních bazénech je povoleno. Je nutné pouze dodržovat bezpečný odstup (2,5 m mezi osobami) a platí zvýšené požadavky na čistotu vody. Vnitřní bazény zůstávají uzavřeny.

 

- Je možné absolvovat výlet?

Ano. Výlety jsou organizovány hromadnými dopravními prostředky (autobus, loď atd.) s omezením kapacity a dodržením hygienických opatření (roušky, odstup apod.). Všechny památky jsou pro veřejnost otevřeny.

 

- Jsou otevřené půjčovny aut a lodí?

Ano. Půjčování aut, motorek, jacht i člunů je povoleno.

 

Vytvářím objednávku...